19 грудня 2024 р.

"Твій друг книга"

          Свої перші кроки в дивовижний світ книг зробили учні 1-В класу, завітавши разом із класним керівником Людмилою Легдан до шкільної бібліотеки. Діти з цікавістю слухали розповідь бібліотекаря Тетяни Бербець про правила користування книгами, бережливе ставлення до них та про те, як важливо читати. Малеча дізналася, що бібліотека — це місце, де живуть цікаві історії, пригоди та знання.
          Під час екскурсії першокласники розглядали різноманітні книжки, гортали яскраві ілюстрації та з радістю обирали свою першу книгу для читання. Особливий інтерес викликали казкові історії та енциклопедії для дітей. Маленькі читачі із захопленням слухали повчальну казку «Книжка», яку для них зачитала бібліотекар, та аудіоказку «Найзаповітніше бажання», а також цікаву розповідь про різдвяну ялинку, з якої дізналися якими були перші прикраси для новорічної красуні. На завершення взяли участь у новорічному квесті «Прикрась ялинку».
           Ця зустріч залишила в серцях дітей приємні враження та пробудила інтерес до читання, адже книга — це справжній друг і порадник на все життя. Захоплені та усміхнені, вони пообіцяли дбайливо ставитися до книжок і часто навідуватися до бібліотеки.


"Характер епохи в прозописі Марії Матіос": до 65-річчя від дня народження Марії Василівни Матіос (1959), української письменниці

27 листопада 2024 р.

"Ерудований читач": пізнавальна вікторина

    27 листопада у бібліотеці ліцею відбулася пізнавальна вікторина «Ерудований читач», у якій взяли участь учні 8-Г класу. 

    Мета заходу – розширення знань та розвиток інтересу до читання. Вікторина складалася з декількох етапів: «Фінансова грамотність. Особливості українських банкнот», «Секрети української мови: правда чи міф», «Машина часу по-українськи», «Ерудит. А чи знаєте ви?», «Відгадай назву області». Учасники активно відповідали на запитання, демонструючи свою ерудицію та кмітливість. Учні також переглянули відео «Історія виникнення української гривні», ознайомилися з літературою, представленою на книжковій виставці «Григорій Косинка – творець самобутньої краси», присвяченій 125-й річниці від дня народження українського письменника. Захід пройшов у теплій атмосфері та залишив приємні враження.

21 листопада 2024 р.

"Святий Майдан добро гартує": зустріч із актуальною книгою "Євромайдан: звичайні герої"

    21 листопада українці відзначають День Гідності та Свободи. Саме у цю дату розпочалися дві революції: Помаранчева революція (2004 року) та Революція Гідності (2013 року). Сьогодні 9-А клас (класний керівник Гудзовата І. Б.) спільно з бібліотекарями організували на провели виховний захід "Святий Майдан добро гартує", щоб віддати шану мужності патріотів, які у листопаді 2013 р. – лютому 2014 р. постали на захист демократичних цінностей, прав і свобод людини й громадянина, національних інтересів нашої держави та її європейського вибору.

12 листопада 2024 р.

"Мандрівка книжковим містом"

    Під такою назвою відбулося бібліотечне заняття для учнів 1-Б класу. Під керівництвом класного керівника, Віри Олексіївни Зайцевої, найменші школярики зробили свої перші кроки в дивовижний світ книжок.
    Це чудова подія для маленьких читачів! Адже, перше знайомство з бібліотекою є особливим моментом, який відкриває дітям світ книжок і знань. Бібліотекар Тетяна Бербець познайомила дітей з правилами користування бібліотекою та різноманітністю книг, розповіла дітям про важливість читання та повагу до книжок. Маленькі учні захоплено слухали розповідь бібліотекаря, ставили питання та долучались до розмови. А ще показали свої чудові знання казок, наввипередки відповідаючи на питання казкової бібліовікторини.
    Це була чудова можливість для першокласників відкрити світ літератури! Діти не тільки познайомилися з шкільною книгозбірнею, а й відчули особливу атмосферу цього місця.
    Це знайомство з бібліотекою стало початком їхньої подорожі у світ літератури, де на них чекають казки, пригоди та цікаві історії.

31 жовтня 2024 р.

"Книги - величні кораблі думок": книгознавча подорож хвилями океану мудрості

 "Книги - кораблі думок, що мандрують хвилями часу та дбайливо несуть 
свій дорогоцінний вантаж від покоління до покоління". 
Англійський філософ Френсіс Бекон

    Таким епіграфом розпочався завершальний захід із циклу, присвяченого Всеукраїнському місячнику шкільних бібліотек "Читаюча шкільна родина - стратегічне завдання бібліотеки". 31 жовтня учні та учениці 6-А класу (класний керівник Коломиєць-Тиха Уляна Ярославівна) здійснили книгознавчу подорож хвилями океану мудрості "Книги - величні кораблі думок".

28 жовтня 2024 р.

📅Міжнародний день шкільних бібліотек📚

    28 жовтня, у Міжнародний день шкільних бібліотек, перші сторінки свого читацького досвіду у книгозбірні ліцею перегорнули наші майбутні юні читачі, сьогодні ще дошкільнята ЗДО (Я/С) "Росинка".   
    Здійснивши цікаву екскурсію нашим навчальним закладом, діти побували й у шкільній бібліотеці та дізналися, що тут їх очікує безліч захопливих книжкових відкриттів.

25 жовтня 2024 р.

"Країна мовних цікавинок": літературна гра до Дня української писемності та мови

    В межах місячника шкільних бібліотек, а також з нагоди Дня української писемності та мови в бібліотеці ліцею проведено літературну гру «Країна мовних цікавинок» з учнями 6-Б класу (класний керівник Любов Михайлівна Голинська).
   Бібліотекар Тетяна Бербець коротко розповіла про історію та традиції свята. Школярі переглянули відео про Нестора Літописця, послухали легенду та цікаві факти про українську мову, а також приймали участь у різноманітних конкурсах та вікторинах, де демонстрували свої знання про українську мову. Учні та учениці відповідали на запитання, відгадували загадки-жарти, розшифровували фразеологізми, грали в мовні ігри, що допомогло їм краще зрозуміти багатство української культури.
    Також у бібліотеці оформлена виставка літератури «Рідна мова дається народові Богом», на якій представлені цікаві книжки українських авторів, пов’язані з темою свята.
    Ця літературна гра стала чудовою можливістю для молоді не лише навчитися чогось нового, але й проявити свою креативність та зацікавленість у вивченні рідної мови.

21 жовтня 2024 р.

"Книжкові дива": бібліотечний калейдоскоп

 Книга – велике диво створене людиною. Кожен з нас знає, як виглядає сучасна книжка: красива обкладинка, білий папір, кольорові ілюстрації, чіткий розбірливий шрифт. Але чи завжди вона була такою, як у наш час? За період своєї історії книги пройшли довгий шлях розвитку: від глиняних табличок Вавилона та єгипетських папірусів, через пергаментні книги середніх віків і такі звичні нам книги з паперу до сучасних електронних книг.
Про історію виникнення книги, про те, як вона розвивалася, якими книгами користувалися наші далекі предки, як твориться книга тепер, які існують найдивовижніші книги та багато інших цікавих фактів дізналися учні 5-Г класу (кл. керівник Ніна Михайлівна Гуць) завітавши до бібліотеки разом із вчителем мистецтва Вітою Володимирівною Кащій на бібліотечний калейдоскоп «Книжкові дива».
Послухавши розповідь бібліотекаря про те, як книга приходить до читача та переглянувши відео про книги, школярі із захопленням взяли участь у бібліогрі «Книгограй», під час якої відгадували книжкові загадки, розв’язували кросворд, відповідали на питання бібліовікторини, пригадували прислів’я та приказки про книги, поєднуючи їх початок та кінець, співставляли автора та книгу, вгадували постать по фото та загалом цікаво і весело провели час.

"Виховання Істини, Добра й Краси": до 70-літнього ювілею Зірки Мензатюк, української письменниці, казкарки, журналістки

18 жовтня 2024 р.

Бліц-інтерв'ю "Вчителі та школярі читають"

    Погляд на читання очима школярів, цікаві відомості та мотиваційні поради для книголюбів від учителів - у новому відео медіаклубу, присвяченому проведенню у Калуському ліцеї № 10 Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек "Читаюча шкільна родина - стратегічне завдання бібліотеки".

10 жовтня 2024 р.

Тематичні бесіди "Книга - наш друг і порадник"

    2-3, 10 жовтня у шкільній книгозбірні відбулися тематичні бесіди з учнями 3-х класів (класні керівники Наталія Хухра, Тетяна Кісільова, Олександра Бейко) на тему "Книга - наш друг і порадник", на яких діти пригадали правила користування виданнями у бібліотеці. Під час заходу вони ознайомилися з патріотичною літературою для молодшого шкільного віку, представленою на книжковій виставці "Маленькі кроки до великого миру". Також учні переглянули захоплюючий буктрейлер до книги Лариси Ніцой "Незламні мураші", що викликало серед дітей жвавий інтерес і обговорення. Дані зустрічі проведено в комплексі заходів до Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек "Читаюча шкільна родина - стратегічне завдання бібліотеки".

4 жовтня 2024 р.

«Сівачі доброго, розумного і вічного»: до Всесвітнього дня вчителя

    "- Що означає для вчителя прислів'я: вік живи, вік учись?
    - Ця його дорога життя, яку він обрав назавжди".

    "Серед усіх професій учитель - це первинне й вершинне начало в царині людської діяльності, це той, хто завжди сам навчається і ніколи не скаже, що вже все знає. Бути педагогом - це передусім любити людину, щоб мати право доторкатися до її серця та навчати думати, творити. Любити - з цієї дії та стану починається вчитель. Адже, завдання педагога - навчити дитину побачити, що вона, як Всесвіт, безмежна, і все, що їй дано від природи, - основа, на якій кожен сам вибудовує своє життя". Ліна Стефурак "Мозаїка педагогічних буднів"
    Тож вітаємо сьогодні педагогів нашого ліцею із професійним святом! Дякуємо вам за невтомну працю, мудрість і терпіння, за ваші знання, які ви щодня щедро передаєте нашим учням. Нехай ваша педагогічна діяльність приносить радість, вдячність і натхнення!

"Пізнай силу звуку поетового серця": до 115-ї річниці від дня народження Богдана-Ігоря Антонича (1909-1937), українського поета і мистецтвознавця

 

1 жовтня 2024 р.

"Слава незламним захисникам": година мужності і шани до Дня захисників та захисниць України

        1 жовтня – величний і багатий на свята день. Для нас, українців, це свято християнське і національне, воно символізує зв’язок поколінь, невмирущість героїчних традицій нашого народу.
      Сьогодні українці святкують День захисників та захисниць України, День Покрови Пресвятої Богородиці та День українського козацтва.
         А ще, традиційно, протягом жовтня місяця шкільні бібліотеки беруть участь у Всеукраїнському місячнику шкільних бібліотек. Цьогоріч ювілейний десятий місячник проходитиме під гаслом «Читаюча шкільна родина – стратегічне завдання бібліотеки».
         Отож, з нагоди свята та в рамках місячника у бібліотеці ліцею відбулася година мужності і шани «Слава незламним захисникам», яку підготували та провели бібліотекарі спільно з учнями 8-Б класу (класний керівник Вікторія Дяків).

30 вересня 2024 р.

Бібліотека - невичерпна скарбниця знань

    30 вересня відзначається Всеукраїнський день бібліотек - подія, яку святкують усі, хто не мислить свого життя без книг та читання. Адже бібліотека - це осередок мудрості, натхнення й нових ідей. Наша ліцейна книгозбірня є простором спілкування та самовдосконалення, що кожному користувачеві дає величезні можливості для розвитку.
    Присвяченою даній урочистій даті була святкова зустріч із учнями та ученицями 5-Г класу "Бібліотека - невичерпна скарбниця знань".

2 вересня 2024 р.

🔔Зі святом Першого дзвоника!

    Нехай цей навчальний рік принесе нові відкриття й досягнення. Пам’ятаймо, що ключем до знань є підручник – надійний помічник і вірний супутник на шляху до незвіданих вершин. Нехай кожна сторінка підручника відкриває перед нашими учнями нові горизонти й приносить радість від пізнання.
    Бажаємо їм наполегливості та успіхів у навчанні!
    А бібліотекарі ліцею цьому сприятимуть, забезпечуючи учасників освітнього процесу необхідними книгами📚

7 травня 2024 р.

ПНУ ім. Василя Стефаника запрошує ліцеїстів на День Університету.

    У рамках відзначення 153-річниці від дня народження Василя Стефаника та Дня Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника 14 травня буде організовано науковий пікнік "Наука заради миру" (урочисте відкриття о 13.00 на площі біля входу до Університету з вул. Шевченка) та квест для школярів 10-11 класів "Стефаниківський університет", який проходитиме у два етапи. Перший етап - участь в онлайн-вікторині, за результатами якої переможців буде запрошено до участі у другому етапі - у квесті локаціями Університету. Переможці квесту будуть нагороджені цінними призами.
    Посилання для участі у вікторині: https://forms.gle/RBCmrs5e9sPixFQ77