- Новини
- Про бібліотеку
- Правила користування бібліотекою
- Виховні заходи
- Бібліотечні заняття
- Медіаграмотність
- Нові книги
- Ігротека
- Віртуальні виставки
- Лавреати Шевченківської премії
- Радимо прочитати
- Реклама книг
- Акція "Подаруй бібліотеці книгу"
- Акція "Здай макулатуру - збережи дерево!"
- Співпраця з бібліотеками міста
- Оформлення списку використаної літератури
- Електронні підручники
- Аудіокниги
- Опитування
- Онлайн-ресурси
- Випускникам
- Для батьків
- Контакти
16 травня 2025 р.
15 травня 2025 р.
"Вишиванка - національна святиня": до Всесвітнього дня вишиванки
У третій четвер місяця, цього року це 15 травня, українці за традицією святкують
День вишиванки - всеукраїнське свято, яке покликане зберегти споконвічні народні традиції створення та носіння етнічного вишитого одягу.
Про красу та технологію вишивання можна детальніше дізнатися, завітавши до нашої шкільної бібліотеки та переглянути тематичну книжкову виставку-інсталяцію
«Вишиванка - національна святиня".
23 квітня 2025 р.
22 квітня 2025 р.
18 квітня 2025 р.
"Традиції і краса Великодня"
Христос Воскрес! Нехай ця вість лунає,
І в кожне серце промінь занесе.
Щоб Україна з попелу постала,
І мирний день нарешті вже прийшов.
11 квітня 2025 р.
"Космічна мандрівка сторінками відкриттів": інформаційно-пізнавальна година до Всесвітнього дня авіації та космонавтики
Напередодні
Всесвітнього дня авіації та космонавтики з учнями 6-В та 7-Д класів проведено
інформаційно-пізнавальну годину «Космічна мандрівка сторінками відкриттів».
Бібліотекар Тетяна Бербець коротко розповіла про історію свята, яке бере
початок ще з 12 квітня 1961 року, коли весь світ був приголомшений
повідомленням про початок нової ери космічних польотів, а пізніше, 12 квітня
було проголошено ООН Міжнародним днем польоту людини в космос.
Також учні ознайомилися з книгами відповідної тематики, які розкривають дивовижні факти про космос, зірки, планети та загадкову Сонячну систему. Видання, що вразили дітей, дозволили кожному з них відчути себе дослідником Всесвіту.
На завершення заходу діти із захопленням взяли участь у веселих та пізнавальних «Космічних іграх», під час яких відгадували планети, розшифровували загадкові слова, впізнавали зображення та визначали, де правда, а де вигадка.
Ця зустріч стала чудовою нагодою не лише дізнатися більше про підкорення космосу, а й розвинути уяву, допитливість і любов до читання. Атмосфера була наповнена інтересом, відкриттями та мріями про зірки, адже космос й досі продовжує вабити та інтригувати людство, як і сотні років тому.
Також учні ознайомилися з книгами відповідної тематики, які розкривають дивовижні факти про космос, зірки, планети та загадкову Сонячну систему. Видання, що вразили дітей, дозволили кожному з них відчути себе дослідником Всесвіту.
На завершення заходу діти із захопленням взяли участь у веселих та пізнавальних «Космічних іграх», під час яких відгадували планети, розшифровували загадкові слова, впізнавали зображення та визначали, де правда, а де вигадка.
Ця зустріч стала чудовою нагодою не лише дізнатися більше про підкорення космосу, а й розвинути уяву, допитливість і любов до читання. Атмосфера була наповнена інтересом, відкриттями та мріями про зірки, адже космос й досі продовжує вабити та інтригувати людство, як і сотні років тому.
4 квітня 2025 р.
Читацькі розваги "Книжковий дивограй із нами відкривай"
Бібліотека – це місце, де не тільки можна почитати, а й весело та з користю провести час. А Тиждень дитячого читання – чудова нагода для цього!
Учні 6-Г класу разом із вчителем англійської мови Мар'яною Володимирівною Чміль були активними учасниками читацьких розваг, які відбулися у шкільній бібліотеці під час Тижня дитячого читання, під назвою "Книжковий дивограй із нами відкривай".
Адже, кожна дитяча книжка – це крихітний Всесвіт, маленьке життя. Часом цікава історія може так захопити, що ти ніби з головою занурюєшся в незвіданий простір художнього світу! Серед дитячої літератури є чимало гарних творів, які здатні привернути увагу вже з перших сторінок. Бібліотекарі обрали 5 найцікавіших книг, які рекомендували дітям для прочитання! Також школярі переглянули буктрейлери на ці книги.
Пізніше учні та учениці зіграли в гру "Книгограй", перевіряючи, хто є справжнім знавцем українських дитячих книг. Діти відгадували письменників за їхніми "інстаграм-сторінками", замінювали емоджі правильними словами у відомих поезіях, а в раунді "Скарби бібліотек" відгадували назви відомих збірок за картинками, швидко та правильно розгадували книжкові загадки, кросворди, впізнавали постаті відомих письменників по затіненому фото, співставляли автора та книгу і ще багато іншого...
Ця зустріч у бібліотеці подарувала багато позитивних емоцій і гарного настрою школярам. Тиждень дитячого читання став справжнім святом книжок, де кожен зміг відкрити для себе нові цікаві світи, а бібліотека місцем, де панує атмосфера творчості та захоплення літературою. Тепер учні 6-Г класу точно знають, що книжки — це не тільки джерело знань, але й джерело радості, уяви та пригод.
Ми чекаємо на наступні читацькі розваги, адже світ книги завжди відкритий для нових відкриттів і можливостей!
2 квітня 2025 р.
2 квітня - Міжнародний день дитячої книги
2 квітня уся всесвітня спільнота відзначає Міжнародний день дитячої книги. Це свято привертає увагу всіх дітей до надзвичайної важливості книжки в житті юних читачів. Це свято книги, дитинства та магії казки!!!
Міжнародний день дитячої книги був започаткований ще 1967 року рішенням Міжнародної ради з питань дитячої книги. А дата - 2 квітня, була обрана не випадково. Адже, саме цього дня народився автор улюблених дитячих казок, відомий данський письменник, казкар Ганс Крістіан Андерсен (цього року відзначається 220-та річниця від дня його народження).
Міжнародний день дитячої книги - це чудова нагода не лише для дітей, а й для дорослих згадати про важливість читання та розвитку уяви через казки та дитячі книги загалом. Цього дня бібліотеки по всьому світу організовують різноманітні заходи, щоб заохотити молодь до читання, допомогти розширити їх кругозір і підвищити інтерес до літератури.
У нашій ліцейній бібліотеці також не обійшлося без чудових активностей: дітлахи мали змогу не тільки поринути у світ книжок, а й взяти участь у конкурсах, вікторинах, де перевіряли свої знання казок та літературних героїв.
Для учнів 2-Б класу було проведено бібліотечне заняття "Види і типи дитячих книг. Структура книжки". Під час якого юні відвідувачі дізналися про різноманіття дитячої літератури, познайомилися із книгами, "які знають усе" та допомагають знайти відповіді на питання "Як?", "Чому?", "Звідки?", "Коли?" - це енциклопедії, словники, довідники. А також із книгами, які написав один автор, та книгами-збірками, які містять різні твори одного чи декількох авторів.
Особливу увагу було звернено на важливість структури книжки. Бібліотекар показала дітям, з яких частин складається книжка: обкладинка, титульна сторінка, зміст, розділи, ілюстрації, післямова та передмова. Це допомогло учням зрозуміти, як правильно користуватись книгою і знаходити потрібну інформацію швидше.
Заняття стало чудовою нагодою для учнів не тільки отримати нові знання, а й спробувати самостійно вибрати книги для подальшого читання. Діти активно запитували про улюблених героїв, ділилися враженнями від прочитаних книжок, а на завершення взяли участь у цікавій казковій бібліовікторині.
Не менш цікавою та насиченою була друга половина дня у бібліотеці. Адже, уже традиційно, незмінними відвідувачами книгозбірні є вихованці групи подовженого дня, які майже щодня приходять у бібліотеку, щоб почитати та познайомитися з новими цікавими книгами.
Загалом день пройшов дуже цікаво та весело, адже бібліотека стала не лише місцем для читання, а й простором для розвитку творчих здібностей дітей, їхнього комунікативного потенціалу та уяви. Вихованці з радістю планують відвідати бібліотеку знову, щоб дізнатися більше і поринути у світ захоплюючих книжок. Адже кожна книга – це вікно в нові незвідані світи, які тільки чекають на своїх маленьких дослідників.
Година спілкування «Відкривай нові горизонти з книгою📚»
2 квітня із учнями 7-А класу проведено змістовну бесіду про те, яку роль відіграє читання у житті сучасної людини. Діти обговорили, як книги розширюють світогляд, формують критичне мислення та допомагають у навчанні. Школярі поділилися рекомендаціями своїх улюблених творів та думками про те, як читання впливає на їхній розвиток. Дійшли висновку, що місія успішного учня – відкривати нові горизонти щодня. А для цього потрібно читати книги, розвивати уяву, розширювати свій кругозір та ніколи не зупинятися на досягнутому!
1 квітня 2025 р.
27 березня 2025 р.
21 березня 2025 р.
20 березня 2025 р.
19 березня 2025 р.
"Життя на барикадах поезії" літературна вітальня до 95-річчя Ліни Костенко
Я вибрала Долю собі сама.
І що зі мною не станеться –
у мене жодних претензій нема
до Долі — моєї обраниці.
(Ліна Костенко)
Сьогодні, 19 березня, Ліна Василівна зустрічає свою 95-ту весну. Такою людиною може пишатися будь-який народ, бо вона є спадкоємицею кращих традицій своєї нації.
Відкрити двері у дивовижно-яскравий світ художнього слова видатної української поетеси Ліни Костенко мали можливість учні 9-Г класу (класний керівник – Наталія Василівна Камінська) завітавши на літературну вітальню «Життя на барикадах поезії».
Ведучі заходу Сергій Краюхін та Олена Попович ознайомили присутніх з дитячими роками Ліни Костенко, розповіли про її перші кроки в літературі та труднощі, з якими стикалася письменниця на початку свого творчого шляху.
Євген Дідошак та Марія Хома продовжили розповідь про особливий період творчості, коли Ліна Костенко почала активно виступати як поетеса, увагу приділили її важливим творам, таким як «Маруся Чурай», «Берестечко» та «Записки українського самашедшого».
Запрошуємо всіх бажаючих ознайомитись із виставкою, читати твори Ліни Костенко та поринути у світ її поезії та прози, що стали символом нескореності і боротьби за свободу.
25 лютого 2025 р.
"Українська жінка: нескорена, незламна, вільна": до Дня української жінки
Найкраща в світі жінка — українка!
Вона, немов калини, білий цвіт......
Вона слабка і сильна одночасно,
дочка безстрашних, вільних козаків!
У простоті велична і прекрасна,
славетна матір доблесних синів.
В її очах — упевненість і гідність,
а в серці — віра, вірність і любов.
Її жіночність, відданість і ніжність
чарують погляд світлом знов і знов.
Л. Маковей
24 лютого 2025 р.
20 лютого 2025 р.
14 лютого 2025 р.
2 лютого 2025 р.
30 січня 2025 р.
29 січня 2025 р.
"Крути - мужність і посвята, вірність, що міцніша понад смерть": до 107-ї річниці бою під Крутами
29 січня - День пам'яті Героїв Крут. Цього дня Україна вшановує пам'ять юних героїв, які понад століття тому стали на захист своєї Батьківщини.
До цієї трагічної історичної дати у бібліотеці ліцею оформлено тематичну книжкову виставку "Крути - мужність і посвята, вірність, що міцніша понад смерть". Виставка містить книги, що розповідають про подвиг українських юнаків, які віддали своє життя за незалежність Батьківщини. Запрошуємо всіх охочих ознайомитися з літературою, присвяченою цим подіям.
Вшануймо разом пам’ять юних захисників України!
Чекаємо на вас у бібліотеці!
27 січня 2025 р.
"Гірка пам'ять Голокосту": до Міжнародного дня пам'яті жертв Голокосту
Сьогодні ми згадуємо одну з найбільш болючих сторінок історії — Голокост. Це трагічний період в історії людства, який тривав з 1933 по 1945 рік під час
Другої світової війни.
Термін «Голокост» означає велике знищення людей. Цим словом називають події, які сталися під час Другої світової війни, коли нацисти хотіли знищити цілий народ. Найбільше постраждали євреї, тому що їх вважали «не такими». Їх змушували залишати свої домівки, жити в спеціальних місцях, а потім відправляли до таборів, де їх катували або вбивали.
Голокост... Це трагедія, яка забрала мільйони невинних життів. Серед них були діти, жінки, чоловіки, люди які стали жертвами ненависті та жорстокості. Ми повинні ніколи не забувати та вшанувати пам'ять про тих, чиї голоси були назавжди обірвані.
Отож, запрошуємо торкнутися тих трагічних сторінок історії, переглянути книги даної тематики та почерпнути більше інформації для глибшого розуміння цієї теми.
Термін «Голокост» означає велике знищення людей. Цим словом називають події, які сталися під час Другої світової війни, коли нацисти хотіли знищити цілий народ. Найбільше постраждали євреї, тому що їх вважали «не такими». Їх змушували залишати свої домівки, жити в спеціальних місцях, а потім відправляли до таборів, де їх катували або вбивали.
Голокост... Це трагедія, яка забрала мільйони невинних життів. Серед них були діти, жінки, чоловіки, люди які стали жертвами ненависті та жорстокості. Ми повинні ніколи не забувати та вшанувати пам'ять про тих, чиї голоси були назавжди обірвані.
Отож, запрошуємо торкнутися тих трагічних сторінок історії, переглянути книги даної тематики та почерпнути більше інформації для глибшого розуміння цієї теми.
Ми маємо зберігати пам'ять про ці події, щоб вони більше ніколи не повторилися.
22 січня 2025 р.
"В серці народу вона єдина, вільна і неділима !": до Дня Соборності України
22 січня – День Соборності України. Це свято нагадує нам про величезне значення єдності та незалежності для українського народу. З цієї нагоди в бібліотеці ліцею оформлена книжкова виставка під назвою "В серці народу вона єдина, вільна і неділима!", на якій представлені історичні видання, присвячені Акту Злуки 1919 року, біографії видатних діячів, які стояли біля витоків української державності, книги з історії України, довідники, енциклопедії. Також у бібліотеці знайдете книги про сучасні виклики та здобутки України на шляху до єдності.
Запрошуємо відвідати шкільну книгозбірню та долучитися до глибшого пізнання історії нашої держави!
"Вона була як голос України": до 400-ї річниці від дня народження Марусі Чурай (Марії Гордіївни Чурай) (1625-1653), української народної поетеси, авторки широко відомих пісень
"Ця дівчина не просто так, Маруся.Це - голос наш. Це - пісня. Це - душа".Ліна Костенко
Цього року виповнюється 400 років від дня народження української народної поетеси, співачки Марусі Чурай.
Марусі Чурай приписують авторство близько 23 пісень. Вважається, що їй належать такі відомі пісні, як "Засвіт встали козаченьки", "Летить галка через балку", "Віють вітри, віють буйні", "Ой не ходи, Грицю", "В кінці греблі шумлять верби" та інші. Вони дуже популярні, звучать в обробках різних композиторів і перекладені багатьма мовами. В її піснях вся Україна - країна смутку і краси, де найбільше люблять волю і найменше мають її, країна гарячої любові і чорної зради та довгої вікової героїчної боротьби.
Марусі Чурай приписують авторство близько 23 пісень. Вважається, що їй належать такі відомі пісні, як "Засвіт встали козаченьки", "Летить галка через балку", "Віють вітри, віють буйні", "Ой не ходи, Грицю", "В кінці греблі шумлять верби" та інші. Вони дуже популярні, звучать в обробках різних композиторів і перекладені багатьма мовами. В її піснях вся Україна - країна смутку і краси, де найбільше люблять волю і найменше мають її, країна гарячої любові і чорної зради та довгої вікової героїчної боротьби.
Образ та любовну історію Марусі Чурай не раз використовували літератори. Володимир Самійленко присвятив їй драму у віршах "Маруся Чураївна", Ольга Кобилянська - повість "У неділю рано зілля копала". Левко Боровиковський написав свою "Чарівницю", а Степан Руданський - "Розмай". Борис Олійник - поему "До тієї Чураївни (Парубоцька балада)", Михайло Старицький описав її історію у драмі "Ой, не ходи, Грицю, та й на вечорниці", а Ліна Костенко - в історичному романі у віршах "Маруся Чурай", відзначеному Шевченківською премією.
Отож, запрошуємо до прочитання творів про просту дівчину-полтавчанку, народну співачку та поетесу козацької України.
8 січня 2025 р.
"Поборник правди і добра": до 90-річчя від дня народження Василя Андрійовича Симоненка (8.01.1935 - 13.12.1963), українського поета-шістдесятника, журналіста
Народ мій є! Народ мій завжди буде!
Ніхто не перекреслить мій народ!
Пощезнуть всі перевертні й приблуди
І орди завойовників-заброд!
В. Симоненко
Сьогодні, 8 січня, ми відзначаємо 90-річчя від дня народження українського поета-шістдесятника, журналіста, діяча українського руху опору Василя Симоненка, котрий залишив по собі невеликий, але яскравий доробок. За свої коротке життя Василь Симоненко зміг написати кілька поезій та новел, провідною темою яких є любов до рідної землі. Автор численних статей і літературних рецензій, трьох казок для дітей та дорослих: "Цар Плаксій і Лоскотон", "Подорож в країну Навпаки", "Казка про Дурила". Збірка "Земне тяжіння" (1964) та книга "Лебеді материнства" (1981) були видані посмертно. Лавреат Державної премії імені Тараса Шевченка (1995) також посмертно.
У бібліотеці ліцею до ювілею поета оформлено виставку-персоналію "Поборник правди та добра".
Підписатися на:
Дописи (Atom)